ما کی هستیم؟

علم و گیم یک استودیو بازی‌سازی تخصصی است که سال 1390 با جمعی از دانشجویان مشتاق دانشگاه علم و صنعت ایران کارش رو شروع کرد. تمامی اعضای استودیو از برترین‌های دانشگاه‌های تهران هستند و اصلی‌ترین دغدغه ما بودن در لبه تکنولوژی حساب میشه. کار اصلی ما تولید و نشر بازی‌‌های مختلف برای پلتفرم‌های اندروید و iOS هست ولی کارهای آکادمیک و پژوهش‌های جدی در زمینه‌های بهینه‌سازی، شبیه‌سازی‌های واقعی و بازی‌های تحت شبکه با توجه به رشته دانشگاهی مرتبط اعضا یک توفیق اجباری واسه همه محسوب میشه. هر سال اعضای جوون‌تر و مشتاق‌تری به استودیو اضافه می‌شن که این تلفیق دوست‌داشتنی تجربه قدیمی‌ترها و شور و هیجان جدیدالورودها، فضای دل انگیزی بر استودیو حاکم کرده. شعارمون هم اینه : «تا زمانی هستیم که چیزی برای گفتن داشته باشیم»

تیمی خلاق

باور و تعهد و مسئولیت پذیری هر نفر به تیم و گروه دلیل تمایز یک کار تیمی است و یک شرکت رو به جلو حرکت کنه، افتخار ما داشتن تیمی خلاق و متعهد با روحیه کار گروهی است

Mojtaba Jalalnezhad

مجتبی جلال‌نژاد

مدیر استودیو و کارگردان بازی

سامان مدیر استودیو و یکی از موسسانش به حساب میاد. مدیر پروژه و طراح ارشد بازی‌های فارمولر، کلانشهر و فوتیارده. اسمش مجتبی است اما از بچگی به اسم سامان می‌شناسنش. سامان توی کار جدی، با اراده و قابل اتکاست و تمام جوانب مادی و معنوی کار رو در نظر میگیره. از ایده‌های جدید استقبال می‌کنه اما به سبک خودش. ذهن خلاقش توی طراحی‌ها مشهوده. حاضر نیست با هر کسی کار کنه. عاشق بچه‌های استودیوست. البته سامان توی کار زود جوش میاره روی طرح‌هاش سماجت داره. و در آخر که توی PES سیستمش ضد حمله است.

Erfan Ghand Tavakoly

عرفان قنادتوکلی

کارگردان فنی

عرفان مدیر فنی بازی‌های فارمولر، کلانشهر و فوتیارد و یکی از موسسان استودیو است. عرفان به معنی واقعی کلمه عاشق بازی و بازی‌سازی است. هیچ تکنولوژی و رخداد جدیدی توی دنیای گیم نیست که ازش بی‌خبر باشه. عرفان بی‌ادعا خودش رو وقف استودیو کرده. یه جمله معروف هم داره که می‌گه «عرفان زیاد هست، توکلی هم زیاد هست، اتفاقا قناد هم زیاد هست، اما عرفان قنادتوکلی فقط یه دونه است»

Afshin Mahmoodian

افشین محمودیان

مدل‌ساز و انیماتور ارشد

افشین از موسسان استودیو و یکی از سریع‌ترین مدل‌سازی‌های سه‌بعدی هست که با ذهن خلاقش هر چیزی رو می‌تونه خیلی سریع بسازه. افشین انیماتور دوبعدی و سه‌بعدی قدری هم هست و توی استودیو به آچار فرانسه معروفه و کلا نه گفتن تو کارش نیست. در هر شرایطی میشه روش حساب کرد. در ضمن هیچ کس هم از ضربات R2 اش توی PES در امان نیست.

Mohammad Mohsen Aseman Manzar

محمدمحسن آسمان‌منظر

توسعه دهنده ارشد سرور

محسن مدیر ارشد بخش شبکه بازی کلانشهر و از اعضای اصلی کلاینت بازی فوتیارد و فارمولر به شمار میاد. محسن همه حد و نصابای معدل دانشگاه رو جابجا کرده. یه آدم منظم، حساس و دقیق که بدون برنامه ریزی درست و دقیق، آب‌هم نمی خوره! بودن محسن همیشه یه نعمته.

Ali Karimi

علی کریمی

توسعه دهنده ارشد

علی از خوبای توسعه کلاینت و یکی از توسعه‌دهندهای اصلی بازی کلانشهر هست. علی عاشق هوش‌مصنوعی بخصوص Deep Learning و NLP هست. علی کم حرف و باهوشه و همیشه با ماگ چایی تو دستش فقط کد می‌زنه و شش دانگ حواسش به کارشه. البته توی PES و با بارسلونا رقیب نداره!

Arash Saghi

آرش ساقی

گرافیست ارشد

آرش آرتیست اصلی استودیو و یکی از خلاق‌ترین افراد هست. طراحی و خلق هیچ کاراکتری واسه آرش سخت نیست. آرش رشته دانشگاهیش هم به کارش کاملا مرتبطه. یه استقلالی دو آتیشه که وقتایی که نمی‌بره نباید بهش کار جدید سپرد چون یا نمیرسه یا اصلا اونی نیست که می‌خوای. محجوب و بی‌ادعا و دوست‌داشتنیه.

Nastaran Hakimi

نسترن حکیمی

گرافیست

نسترن آرتیست بازی فارمولر و از اولین کسایی بود که تو شکل‌گیری استودیو کمک‌های زیادی کرد. نسترن بعد از تجربه فارمولر به کار مرتبط به رشته دانشگاهیش یعنی کامپیوتر برگشت و الان یکی خوبای توسعه‌دهند‌ه نرم‌افزار به حساب میاد. نسترن مدام دنبال چالش جدیده و زود راضی نمی شه.

Hamed Kalantari

حامد کلانتری

توسعه دهنده سرور

حامد توی طراحی سایت و توسعه سرور حرفای زیادی واسه گفتن داره. حامد کار رو به درس ترجیح میده و وقتی کاری رو شروع می‌کنه تا تمومش نکنه به چیزی دست نمی‌زنه. اهل خوش‌گذرونی و رفیق بازی هم هست اما توی کار دقیق و طبق زمان‌بندیه همیشه. حامد الان توی سرور فوتیارد فعاله و شدیدا به این بازی اعتقاد داره.

Mohammad Shariat

محمد شریعت

موسیقی بازی

محمد یکی از موزیسین‌های کار درست داخلی هست که در زمینه موسیقی بازی‌ها تجربه زیادی داره. موسیقی متن و افکت‌های بازی کلانشهر همگی کار محمد هست که یه سورپزایز در حوزه بازی‌های موبایلی محسوب میشه. کیفیت و تجربه در کنار نظم کاریش از خصوصیات بارز محمد هستش.

Farbod Shahinfar

فربد شاهین‌فر

توسعه دهنده

فربد جدیدترین و جوون‌ترین عضو استودیوست. باهوش و درس‌خونه و داره راه محسن رو ادامه می‌ده. فربد منظم و پیگیره. درس براش مهمه اما از کاراش به راحتی نمی‌گذره. فربد راه زیادی در پیش داره و این تازه اول راهشه!

Ali Alaee

علی علایی

توسعه دهنده

علی هم یکی از اعضای جدید استودیوست که شروع خوبی داشته و نوید یه کلاینت کار خوب رو میده. علی گیم رو دوس داره و قراره توی پروژه جدیدش نقش اصلی رو داشته باشه.

Zeinab Ghazi

زینب قاضی

طراح بازی

زینب یکی از طراحان خوش ذوق بازی‌سازی که در طراحی بخش‌هایی از بازی کلانشهر با استودیو همکاری داشته. خیلی کم حرفه و روی طرح‌هاش اصرار داره واسه همین یکی از دغدغه‌های اصلی تیم طراحی قانع کردن زینب بوده همیشه. دقتش در ریز بینی نکات طراحی از اون نکات مثبت خانومانه است که کمک زیادی به کار می‌کنه.